Oba Çıplaklı Mah. 1004 Sok. No: 38 Alanya / ANTALYA info@alaiyeyapi.com

İletişim Bilgileri

  • Oba Çıplaklı Mah. 1004 Sok. No: 38 Alanya / ANTALYA
  • info@alaiyeyapi.com
  • +90 532 436 31 42

Sosyal Medya

Baca Temizliği

Baca Temizliği

Baca Temizliği

Tıkalı Baca Açma, Baca temizliğinin hayati önem taşıdığı, İtfaiye Başkanlığı tarafından mecburi ve yetkililer tarafından yapılan sağlık denetimlerinin sıklaştığı restoranlarda ve işletmelerde odun ile çalışan fırınların ya da fabrikaların baca temizliği de hayati bir önem taşımaktadır. Odun ile çalışan fırınların bacaya giden havalandırma kanallarında zaman ile oluşan kir, toz ve kurumlar, fırın bacasının zaman içerisinde tıkanmasına yol açmaktadır.

Tıkalı Baca Açma, tıkanmış bacalar kömür sobası ya da odun sobası kullanan vatandaşlarımızın ortak problemi olmuştur. Sonbahar aylarının yaklaşması ile ısınmak için evlerimize işyerlerimize kurulan katı yakıt yani, odun ve kömür sobalarının bacalarının daha iyi çekmesi için baca temizleme işlemleri yapılır. . Bu işlemler yetkili ve deneyimli kişiler tarafından yapılmazsa, bazen çok büyük hasarlara neden olabiliyor genelde kiloluk salarlar ya da çuval ile temizleme yapılmak istenir. Bunun sonucunda bacanızı tıkayabilirsiniz Tıkalı Baca Açma, işleminin profesyonel ve bu konuda deneyimli kişiler tarafından, itfaiyeden yetkili kurumlar tarafından yapılması gerekir.
Tıkalı Baca Temizleme, merkezi sistem baca temizleme uygulamasının uzun süreler boyunca yapılmaması hâlinde hayati risk arz eden karbonmonoksit gazı zehirlenmeleri, yangınlar, baca tutuşması ve daha kötü senaryolar arasında bulunmaktadır. Genelde çocuklu ailelerin yaşamakta olduğu toplu yapılardaki ve okullardaki yönetmelikler gereğince senede en az bir defa düzenli olarak merkezi sistem baca temizleme işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Tıkalı Baca Temizleme

Bacalar yanma sonucunda meydana gelen ve insan sağlığı bakımından tehlike yaratabilecek gazların en güvenilir yoldan atmosfere gönderen kanal sistemine denir. Bacalar yangınlara ve yüksek ısıya, yanma sonucunda ortaya çıkan gazların kimyasal reaksiyonuna, su buharına ve korozyona karşı dayanıklı olmalıdır.

Tıkalı Baca Açma, Dinamik Baca Temizleme Servisi İstanbul Genelinde Tıkalı Soba Bacalarının Açım ve Temizliğn Yapmaktayız Özellikle Kış Aylarında Tıkalı Bacalardan ve Temizlenmeyen daralmış bacalardan sızan karbondiyoksit gazının zehirlemeler ve yaşam kayıplarına neden olduğunu şahit olmaktayız. Bu nedenle kullanım suresince 3 ayda bir baca temizliklerinizi yapmanızı tavsiye ederiz,